Каховська ГЕС

На дні Каховської ГЕС могли бути небезпечні речовини – МОЗ

Maxar

Експерти повідомили про можливе поширення хімікатів і збудників інфекційних хвороб

На дні Каховської ГЕС, яку підірвали кацапи 6 червня, могло бути багато речовин, які становлять загрозу для здоров'я. Про це заявили у Міністерстві охорони здоров'я України, передає "Дивогляд".

Експерти повідомили про можливе поширення хімікатів, збудників інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень, сміттєзвалищ тощо. Все це може потрапити до криниць та відкритих водойм в результаті підриву Каховської ГЕС та затоплення великої території.

Фахівці Центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) беруть проби води з водойм та криниць на аналіз виявлення небезпечних речовин. Також у МОЗ наголосили на необхідності дотримуватися важливих правил, які допоможуть знизити ризик виникнення інфекційних захворювань:

  • Пийте тільки бутильовану або привозну воду;
  • Воду для приготування їжі та господарських потреб беріть тільки з перевірених джерел. Річка чи криниця у дворі – більше не є перевіреними джерелами води. Як і водопровід, призначений для технічних цілей;
  • Кип’ятіть або дезінфікуйте в інший спосіб воду, взяту для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду. Проте пам’ятайте, що кип’ятіння не позбавляє воду хімічного забруднення;
  • Відмовтеся від продуктів, які були підтоплені водою (навіть від консервації);
  • Піддавайте всі продукти термічній обробці (варіння, смаження, запікання);
  • Ретельно мийте руки з милом;
  • Не вбирайтеся в одяг, який був забруднений під час підтоплення, без попереднього прання та дезінфекції. 

Водночас експерти наголошують, що у наступні 3-5 днів у підтоплених районах спостерігатиметься мор риби у зв'язку зі стрімким падінням рівня води. Вживати таку рибу навіть після термообробки або соління категорично заборонено, оскільки є високий ризик захворювання на ботулізм.

У МОЗ закликають у разі відчуття болю у животі, появи блювання, діареї, підвищення температури та інших симптомів одразу ж звертатися до лікаря і в жодному разі не займатися самолікуванням.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як надати домедичну допомогу при утопленні.

Дивіться також відео 5 каналу: КАХОВСЬКА ГЕС. Пік минув, відновленню не підлягає, тільки відбудова і не один рік – Іван Плачков

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ