COVID-19, коронавірус

Вчені виявили несподівані посткоронавірусні наслідки

Pixabay

Одна з пацієнток каже: "Обличчя – це як вода в моїй голові"

Вчені опитали понад 50 пацієнтів, які протягом тривалого часу борються з COVID-19, і виявили, що більшості з них стало важче розпізнавати знайомі обличчя. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

"Обличчя – це як вода в моїй голові", – поділилася 28-річна художниця Енні дослідникам.

За її словами, спроба згадати обличчя нагадує прохання відтворити китайський ієрогліф після одного перегляду, коли людина не знає цю мову.

Раніше під час малювання дівчина дивилася на об'єкт раз на 15-30 хв у процесі роботи над портретом, але тепер все змінилося. Енні вимушена постійно дивитися на об'єкт. Нейропсихологам за допомогою низки тестів вдалося підтвердити, що проблема дівчини з розпізнаванням обумовлена дефектами пам'яті на обличчя, а не ширшою проблемою.

Цікаво, що це не єдина проблема, яка виникла в Енні. Зокрема, їй стало важко орієнтуватися у знайомих ситуаціях і вона почала часто користуватися картами Google, щоб перемістити свою машину. Проблеми з навігацією властиві іншим людям із прозопагнозією.

"Поєднання прозопагнозії та навігаційного дефіциту, яке було в Енні, привернуло нашу увагу, тому що ці два дефіцити часто йдуть поруч після того, як хтось або отримав пошкодження мозку, або має відхилення в розвитку. Цей спільний прояв, мабуть, пов'язаний із тим, що ці дві здібності залежать від сусідніх областей мозку в скроневій частині", – зазначили дослідники.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у чоловіка зменшився пеніс через COVID-19.

Дивіться також відео 5 каналу: КОНТРНАСТУП ЗСУ у травні. Мінус 1040 рашистів за добу | Час Новин: ранок – 16.03.2023

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ