Що відбувається з людиною під час смерті – дослідження

Це питання потребує додаткових досліджень

Науковці встановили, що відбувається з людиною, коли вона помирає. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Lad Bible.

Мозок, який помирає, продовжує певний час реагувати на звуки навколо до останніх секунд життя. У цей час з людиною відбуваються чотири основні процеси.

Медичні експерти заявили, що при перших ознаках смерті тіло пацієнта повільно "вимикається". Зокрема, про це може свідчити падіння артеріального тиску і блідий колір шкіри.

"Пальці можуть замерзнути або посиніти. Якщо ви намацаєте пульс, він буде слабким", – розповів медичний директор Закарі Пелас. 

Ці симптоми можуть збентежити людину, але вона так само може залишатися цілком спокійною.

У процесі наступної стадії смерті спостерігається сповільнення дихання. Закарі Пелас відмітив, що у пацієнта у цей момент "розвинеться нерегулярне дихання, і це ознака того, що все є досить зловісним".

Кисень поступово виходить з організму людини і провокує зупинку серця.

Під час третьої стадії смерті – сон – людина може падати і непритомніти.

"Можуть бути періоди занепокоєння або моменти розгубленості, або просто поступове поглиблення непритомності... Дихання непритомних людей слідує автоматичним шаблонам, створеним дихальним центром у стовбурі мозку. Оскільки вони не знають про свій рот і горло, люди, які помирають, можуть дихати важко, шумно, але без видимого страждання", – відмітила доктор Кетрін Маннікс.

Четвертий (останній) етап вмикає активність мозку. Людина може ніяк фізично не реагувати на звуки навколо, але мозок продовжує сприймати сигнали.

"В останні години перед очікуваною природною смертю багато людей вступають у період нереагування. Наші дані показують, що мозок, який помирає, може реагувати на звук навіть у несвідомому стані до останніх годин життя", – розповіла Елізабет Бландон.

Експерти відмітили, що процес помирання людини потребує додаткових досліджень. Наразі чимало процесів викликають різні питання і непорозуміння. Зокрема, науковців цікавить, що відчувають люди під час смерті.

"Нещодавні дослідження показують, що навіть перед смертю непритомний мозок реагує на шуми в кімнаті. Однак ми не знаємо, який сенс мають музика чи голоси для людини, яка помирає", – зауважила Бландон.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у майбутньому люди зможуть "відростити" третю руку або крила.

Дивіться також відео 5 каналу: Випробування цієї війни: я готова, що мене поховають, не готова була до смерті ДА ВІНЧІ – Корчинська

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше