Це дослідження допоможе під час створення нових видів антидепресантів
Мозок людини, яка спить, може прокидатися близько 100 разів на ніч. Цю гіпотезу довели науковці з Копенгагенського університету, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Science.
Фахівці впевнені, що мозок людини може прокидатися понад 100 разів за одну ніч і причиною цього є постійні коливання рівня нейромедіатора норадреналіну. Саме цей елемент і вважається одним з "гормонів стресу".
"Технічно людина прокидається, тому що активність мозку в цей дуже короткий період така сама, як під час неспання. Але сплячий цього не помічає", – пояснила Мі Андерсон – співавторка наукової роботи.
Спеціалісти вважають, що часті пробудження мозку в період сну є цілком нормальним явищем. Більше того, саме такі короткі пробудження й дозволяють нашому мозку зберігати спогади.
"Від піку однієї хвилі норадреналіну до іншої минає близько 30 сек. Таким чином, чим глибша нижча точка, тим міцніший сон і тим вищий наступний пік, а отже – і ступінь пробудження", – кажуть фахівці.
Науковці вважають, що результати наукового дослідження на мишах знадобляться під час створення нових видів антидепресантів:
"Деякі антидепресанти підвищують рівень норадреналіну в організмі, збільшуючи ризик того, що людина буде рідше занурюватися в низини глибокого сну. Наше дослідження показує, що це, ймовірно, може впливати на згадку", – заявила Селія Кьєрбі – співавторка роботи.
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чому людина не реагує на звуки під час сну.
Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.
[