Електронна сигарета

Електронні сигарети ще більш небезпечні, ніж вважалося раніше – дослідження

Shutterstock

У сучасному світі електронні сигарети стали альтернативою традиційним цигаркам

Американські учені заявили, що електронні девайси для куріння є ще більш небезпечними, ніж вважалося. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Nature.

Вейпіг часто позиціонують, як більш безпечний спосіб куріння, який допомагає відмовитися від традиційного куріння.

Науковці зі Сполучених Штатів провели дослідження і з'ясували, що електронні сигарети мають негативний вплив на роботу генів, що відповідають за вроджений імунітет, запалення та роботу мітохондрій у клітинах легенів.

Водночас і у Всесвітній організації охорони здоров'я відмітили, що вейпінг є небезпечним, особливо для молодих людей, підлітків і дітей. Спеціальна рідина, що заливається в електронну сигарету, також містить нікотин. Отже, всі ризики для здоров'я, пов'язані з цією отрутою, зберігаються.

Американські науковці знайшли докази того, що для окремих органів людського організму вейпінг і звичайні сигарети несуть однакову шкоду. Зокрема, це стосується легенів. Експерти проаналізували стан цих органів у курців і людей, які не вживають нікотин.

Як зрештою з'ясувалося, у людей з цією шкідливою звичкою порушувалася робота генів, що відповідають за роботу мітохондрій, які у свою чергу підтримують енергетичний баланс у клітинах.

До речі, раніше експерти розповіли, які хвороби провокують електронні сигарети.

Дивіться також відео 5 каналу: ТРАГЕДІЯ у БРОВАРАХ – ВПАВ ГВИНТОКРИЛ. Три батареї ЗРК для ЗСУ | Час Новин: ранок – 18.01.2023

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ