Білохвостий олень

Учені виявили новий варіант коронавірусу, що походить від оленя

Shutterstock

Вже зафіксували одне інфікування людини

Учені з Канади виявили новий, невідомий раніше варіант коронавірусу, переносниками якого є білохвості олені. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Nature.

Науковці з університету Торонто виявили в мазках з носа п’яти білохвостих оленів вірус, який є одним з варіантів SARS-CoV-2 – B.1.641. Водночас у людини в Онтаріо було виявлено генетичну послідовність, "дуже схожу на цей варіант". Таким чином учені припустили, що людина могла підхопити вірус від оленя.

Один з авторів дослідження Бред Пікерінг відмітив, що ще й досі залишається невідомим, як саме людина заразилася цим вірусом, але цікаво, що цей випадок є поодиноким і без подальшої передачі.

"Дивно, але науковці ідентифікували одну послідовність, яка точно відповідала варіанту від білохвістого оленя, припускаючи, що вірус принаймні один раз потрапив назад в організм людини", – сказав Пікерінг.

Учені також розповіли, чим новий вірус відрізняється від інших, вже відомих сьогодні:

"Новий варіант є нащадком старішого батьківського вірусу B.1 і має 76 мутацій порівняно з першим штамом SARS-CoV-2. Для порівняння, варіанти Альфа, Бета та Дельта мали від 24 до 31 мутації, тоді як нині домінуючий варіант Омікрон BA.5 має 105 мутацій", – пояснили науковці.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що експерти назвали переконливу теорію природного походження коронавірусу.

Дивіться також відео 5 каналу: "Укрзалізниця" запускає нові міжнародні рейси: коли і куди.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

 

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ