Проблемна шкіра

Вчені назвали перший чинник, який провокує утворення раку шкіри

Shutterstock

Ультрафіолетове випромінювання у цьому випадку не є першою небезпекою

Проблема онкології розглядається вже багато років. У пошуку ліків науковці досліджують чинники виникнення раку у людини. Зокрема, іспанські вчені приділили увагу причинам появи раку шкіри. Як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Annals of Oncology, ультрафіолетове випромінювання у цьому випадку знаходиться на другому місці. 

Фахівці стверджують, що онкологія шкіри утворюється внаслідок певних мутації у клітинах ДНК, які накопичуються там упродовж багатьох років. Зазвичай вони виникають у випадку, якщо людина тривалий час курить, або вживає наркотики у будь-якому вигляді. 

А ось сонце, яке до нещодавнього часу вважали найстрашнішою причиною утворення раку, насправді ж не є першою небезпекою.

Щоб остаточно запевнитися у достовірності своїх тверджень, вчені зібрали зразки з людських ділянок шкіри, на які найчастіше впливає ультрафіолет. У кожному зразку було помічено 46 генів, які у подальшому аналізувалися авторами дослідження.
 
Вивчивши отримані результати фахівці дійшли до висновку, що понад 50% мутацій, що провокують появу онкології, залежать від віку людини. 
 
Також значення має й фототип шкіри. Вчені з'ясували, що представники з фототипом І (бліда шкіра) мають майже у 5 разів більше мутацій, що викликають ризик утворення раку, у порівнянні із володарями фототипу ІV (средиземноморський тип). 
 
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ