Пандемія

Мутації коронавірусу знижують ефективність вакцини на 10% – учені

Shutterstock

Вірус розвивається швидше, ніж працює наука

Учені з Кембриджського університету виявили небезпечні мутації коронавірусу, які знижують ефективність вакцини в 10 разів. Про це повідомляє BBC.

Науковці виділили 11 випадків мутації E484 британського штаму B.1.1.7. Вони вважають, що зараз ця мутація сприяє швидкому поширенню COVID-19 у Південній Африці і Бразилії.

Антитіла, витягнуті з крові людей, які вже отримали вакцину BioNTech / Pfizer, показали, що проти вірусу з мутацією E484 вакцина у 10 разів менш ефективна.

Міністр охорони здоров’я Великої Британії Метт Генкок повідомив, що зазначені випадки мутованого коронавірусу були виявлені у Бристолі і Ліверпулі і тепер там буде проведено масове тестування населення.

Зазначається, що першу дозу вакцини в Британії вже отримали 10 млн людей. Вчені переконані, що, навіть якщо вакцина виявиться менш ефективною проти мутованого вірусу, масова вакцинація все ж зможе знизити захворюваність і смертність від COVID-19.

Нагадаємо, американські вчені заявили, що слабкі вакцини можуть зробити коронавірус тільки сильнішим і небезпечнішим.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ