Коронавірус

Під час розмови COVID-19 передається так само легко, як і під час кашлю – нове дослідження

Shutterstock

Ще одне дослідження на користь носіння масок

Учені з Кембриджського університету зробили модель передачі коронавірусу з урахуванням розміру крапель, що потрапляють в навколишнє середовище під час кашлю або розмови, а також різних факторів – складу вірусного аерозолю і часу осідання. Про це пише Proceedings of the Royal Societ.

Автори дослідження також зробили аналіз ризику зараження з урахуванням вірусного навантаження в інфікованих COVID-19 з розрахунком необхідної для зараження дози вірусу. За даними результатів, особа має однаковий ризик передачі вірусу як при кашлі та розмові, так і якщо перебувати без маски на відстані 2 метрів від інфікованого. 

Цікаво, що навіть за годину після того, як інфікована людина поговорила всього 30 секунд, вірус здатен залишатися у повітрі. Це пояснює високий ризик зараження коронавірусом у приміщенні з поганою вентиляцією. 

Дане дослідження пояснює важливість носіння масок у приміщенні та збереження соціальної дистанції. 

Читайте також: Чому не можна носити одноразову маску декілька днів. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ