Канабіс

Несподівані результати: як насправді канабіс впливає на психічний стан людини – дослідження

Depositphotos

Лише 2% осіб не відчували будь-яких змін на собі

Дослідники з Університету Нової Мексики вивчили, як канабіс впливає на психічний стан людини. Результат здивував багатьох усупереч популярному твердженню, ніби куріння канабісу викликає параною. Про це пише Forbes

Для експерименту науковці використали дані мобільного додатку Releaf. Цей сервіс допомагає вести облік споживання марихуани, а також оцінювати стан людини "до" та "після" вживання наркотику. 

 

Загалом вчені вивчили 2306 записів від 607 користувачів, які живуть у штатах з легалізованим канабісом. 

Внаслідок дослідження виявили, що марихуана здатна знизити рівень тривоги, дратівливість та стрес у 95% випадків. Водночас ускладнювалися дані симптоми лише у 2,3% випадків. Ще 2,16% від всіх сеансів закінчилися без будь-яких змін для людини.

Часто користувачі програми розповідали про спокій, оптимізм та щастя після вживання канабісу. Рідше вони спостерігали у себе симптоми тривоги та параної. 

Однак науковці виокремлюють і недолік у дослідженні: воно ґрунтується на суб'єктивних даних. Об'єктивними вони могли би бути, якби стан користувачів оцінювали лікарі. 

Водночас науковці зазначили, що гіпотеза щодо параної від канабісу може бути пов'язана не стільки з наслідками після вживання, скільки зі страхом бути спійманими. 

Нагадаємо, нещодавно ООН ухвалила історичне рішення та визнала марихуанну не небезпечним наркотиком. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ