Вакцина

Учені розповіли, за скільки днів починає діяти щеплення від COVID-19

Shutterstock

В експерименті взяли участь 30 тис добровольців

Американські науковці дізналися, коли починає діяти вакцина від коронавірусу. Про це йдеться у журналі Nature

Зазначається, що вчені досліджували вакцину, розроблену компанією Moderna, яку 18 грудня схвалило Управління з продовольства та медикаментів США. 

Як повідомляється у виданні, у масштабних клінічних дослідженнях взяли участь 30 тисяч добровольців. Половина з них отримала дві дози плацебо, а інша – дві дози вакцини. Перерва між ін'єкціями була 28 днів. Відомо, що на 14-й день вакцина починала захищати від вірусу. 

Внаслідок цього науковці встановили, що вакцина на 94% ефективно перешкоджає захворюванню COVID-19. А попередні аналізи вказували на те, що одна доза вакцини здатна дати деякий захист пацієнту від початку безсимптомного перебігу хвороби. За час випробувань у 30 пацієнтів з'явилися важкі симптоми коронавірусу, однак вони всі отримали плацебо. 

Приблизно 50% добровольців, яким зробили щеплення, скаржилися на побічні дії, такі як головний біль. Такі ефекти з'являлися після другої ін'єкції. Але серйозних побічних дій майже не було виявлено.

Нагадаємо, у грудні Велика Британія розпочала масову вакцинацію населення. Одним з перших щеплення від коронавірусу зробив Вільям Шекспір. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ