Лікарі

Коли можна чекати вироблення колективного імунітету до коронавірусу – ВООЗ

Shutterstock

Науковці зробили прогноз на 2021 рік

У Всесвітній організації охорони здоров’я повідомили, коли можна розраховувати на покращення ситуації з поширенням коронавірусної інфекції.

Головна науковиця ВООЗ Сумія Свамінатан в інтерв'ю телеканалу CNBC розповіла, що початок 2021 року буде важким, але до кінця року можна сподіватися на покращення ситуації.

Хоча інфекція поширюється дуже швидко і загальна кількість хворих у світі наближається до 80 мільйонів (в Україні вже більше 1 мільйона), до вироблення колективного імунітету ще дуже далеко.

Свамінатан наголосила, що людям треба буде буде дуже обережними ще щонайменше пів року після того, як у багатьох країнах почнеться масова імунізація проти COVID-19. У першу чергу щеплення зроблять невеликій групі населення – людям, які перебувають у групі ризику. Перш ніж програми вакцинації охоплять решти населення пройде щонайменше кілька місяців.

Загалом, за оцінкою ВООЗ, щоб побачити певний рівень колективного імунітету, доведеться почекати до кінця 2021 року. І це стосується лише тих країн, де буде проводитися вакцинація.

Нагадаємо, раніше в МОЗ повідомили, що в Україні вакцинація проти коронавірусу може початися у лютому.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ