Diagnovir

Учені розробили прилад, що виявляє COVID-19 за 10 секунд

w3.bilkent.edu.tr

У майбутньому його планують почати масово виробляти

Турецькі науковці створили прилад, що завдяки новітнім оптичним технологіям здатен діагностувати інфікування коронавірусом за 10 секунд. Про це йдеться на сайті Бількентського університету. 

"Цим приладом можна виявити вірус, що спричиняє зараження COVID-19, протягом максимум 10 секунд, використовуючи зразок слизової оболонки ротової порожнини", – зазначають в університеті.

Прилад під назвою Diagnovir створений завдяки оптичним властивостям, що під час виявлення коронавірусу змінюють свій колір. Водночас сам процес відбувається неймовірно швидко. 

"У цій системі патогени виявляються протягом 10 секунд шляхом динамічного приймання флуоресцентного сигналу через мікросхему виявлення збудників, розроблену спеціально для пристрою біосенсора", – повідомляють в Бількентському університеті.

Прилад аналізує біоматеріал з ротової порожнини замість носоглотки, що також зручно для використання. Система відрізняється від ПЛР-тестів тим, що виявляє вірус завдяки оптичним методам замість реплікації зразків. 

Прилад показав ефективність на рівні 99% у виявленні вірусів у доклінічних дослідженнях.

Diagnovir планують почати масово виробляти. Вчені планують, що згодом він буде налаштований таким чином, що зможе виявляти інші віруси, не лише COVID-19.

Читайте також: Зубна паста може вбивати 99,9% коронавірусу за 2 хвилини. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ