Коронавірус

Кому може загрожувати повторне зараження коронавірусом – МОЗ

Shutterstock

Повторне зараження COVID-19 виявилося не міфом

Хоча після перенесеної коронавірусної хвороби у пацієнтів виробляються антитіла, але часом їхня кількість може бути недостатньою для захисту від повторного зараження. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я МОЗ (ЦГЗ).

У відомстві повідомили, що досі у вчених немає однозначної відповіді на питання, який рівень антитіл необхідний для повного захисту і скільки часу вони можуть зберігатися.

Однак відомо, що у людей, які перенесли коронавірус у важкій формі, рівень антитіл значно вищий, ніж у тих, хто хворів легкою формою або безсимптомно.

Тому людей, які мали легку форму коронавірусу, можна віднести до групи ризику повторного зараження.

У ЦГЗ також підкреслили, що наразі вірус SARS-CoV-2 зазнав дуже незначних мутацій, і його зміни поки не позначаються на ефективності наявних засобів діагностики, лікарських препаратів і розроблюваних вакцин.

Нагадаємо, нещодавно у Великій Британії виявили новий вид мутованого коронавірусу, який поширюється швидше, ніж попередній.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ