Антисептик

Чи ефективно користуватися безалкогольним антисептиком – дослідження

Shutterstock

Санітайзер із вмістом спирту спричиняє сухість та лущення шкіри

Учені з Університету Брігама Янга дослідили, які антисептики більш ефективні: зі спиртом або безалкогольні. Про це повідомляє abc.

Центри з контролю та профілактики захворювань радять обирати санітайзер з вмістом спирту не менш як 60-70%. Проте для людей, які щодня користуються таким антисептиком, це не дуже зручно, оскільки спирт провокує сухість та лущення шкіри. 
 
Група вчених перевірила, чи здатні безалкогольні санітайзери працювати так само ефективно, як альтернативний засіб. Для цього дослідники протестували декілька сполук четвертинного амонію, які часто трапляються в дезінфекційних засобах.
 
Науковці помістили зразки SARS-Cov-2 в пробірки, а потім зробили кілька тестів, під час яких поєднали вірус з кількома сполуками. З'ясувалося, що ці засоби зуміли знищити 99,9% вірусу за 15 секунд контакту. 
 
Для підтвердження отриманих даних вчені нейтралізували дезінфекційну речовину, витягли частинки вірусу з пробірки та помістили їх на живі клітини. Патогену не вдалося в них проникнути, після чого дослідники зробили висновок, що ці засоби надійно його інактивували.
 
Раніше Дивогляд з'ясував, чи треба носити маску людям, які вже перехворіли на коронавірус. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ