Учені

Учені виявили речовини, що блокують віруси в людському організмі

Shutterstock

Вони в 5 тис разів ефективніші за попередні дослідження

Швейцарські спеціалісти виявили речовини, здатні блокувати проникнення вірусів до клітин, зокрема, SARS-CoV-2. Дослідження опублікували у науковому журналі Chemical Science.

Відомо, що багато вірусів використовують механізми клітинного поглинання для проникнення всередину. Їх називають тіолами – аналоги спиртів, в яких атом кисню замінюється на атом сірки. 

Автори дослідження проаналізували потенційні речовини, що могли би виявитися інгібіторами (речовини, що блокують каталітичні процеси – ред.) поглинання у випадку коронавірусу. 

Для цього проводилися тести клітинного поглинання молекул сірки, виявлених флуоресцентними зондами, аби оцінити їхню присутність всередині клітин. 
 
Як з'ясувалося під час роботи, деякі інгібітори в 5 тисяч разів ефективніші від реагенту Еллмана, що використовували раніше для виявлення тіолових груп. 
 
Раніше Дивогляд розповів, чому коронавірус часто плутають зі звичайним розладом шлунку. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ