Лікарі

Учені назвали реальний рівень смертності від коронавірусу

Shutterstock

У багатших країнах рівень смертності виявився вищим. Але чому?

Учені з Імперського коледжу Лондона вирахували реальну смертність від коронавірусу в різних країнах. Результати дослідження були опубліковані на сайті навчального закладу.

Виявилося, що у країнах з високим рівнем прибутків смертність вища, ніж у бідних країнах. Це пов’язано з тим, що у багатших країнах частка населення старшого віку значно вища.

Вчені проаналізували 175 наукових робіт і 10 тестувань на антитіла, щоб точно розрахувати коефіцієнт летальності (IFR), що відображає частку померлих від загальної кількості інфікованих. Нове дослідження усувають низку неточностей, пов'язаних з попередніми оцінками, які грунтувалися на даних, отриманих на ранніх етапах пандемії.

Коефіцієнт летальності у країнах з високим рівнем доходів населення становив 1,12%, а у бідних — 0,23%.

IFR зростає в міру старіння, і ризик смерті від коронавірусу подвоюється зі збільшенням віку на кожні вісім років. У пацієнтів молодших від 40 років коефіцієнт сягає приблизно 0,1%, а у людей старших 80 років сягає 5% і більше.

Раніше вчені виявили симптом, який дає змогу передбачити смерть пацієнта від коронавірусу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ