Він зазначив, що отрута цих павуків вражає центральну та периферичну нервову систему, а ускладнення від їхніх укусів можуть поширюватися по всьому організму. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Київ24".
Це особливо небезпечно для людей з хронічними захворюваннями, схильністю до алергічних реакцій або бронхіальною астмою, оскільки можливі загрозливі для життя ускладнення.
Як себе захистити?
Захист від отруйних павуків та профілактика їх укусів є важливими заходами для збереження здоров'я. Ось декілька методів, які можуть допомогти уникнути небажаних контактів з павуками:
- Регулярне прибирання: Часте прибирання в домівці, особливо в темних та вологих місцях, таких як підвали, горища, шафи, допоможе зменшити кількість павуків. Витрушування одягу та взуття перед використанням також може запобігти несподіваним укусам.
- Ущільнення щілин і тріщин: Павуки часто потрапляють у будинки через щілини у вікнах, дверях та стінах. Закриття таких отворів допоможе зменшити ймовірність їх проникнення.
- Використання репелентів: Використання спеціальних спреїв та репелентів від павуків у місцях їхнього можливого проживання може відлякати цих шкідників. Натуральні засоби, такі як олія м'яти перцевої або евкаліпту, також можуть бути ефективними.
- Одяг і взуття: Під час роботи в саду або прибиранні старих приміщень слід носити закритий одяг і рукавиці, щоб зменшити ризик укусу.
- Постійний контроль: Регулярний огляд і контроль за приміщеннями, особливо у сільських районах, допоможе вчасно виявити павуків та вжити заходів для їхнього знищення.
- Навчання та обізнаність: Інформування себе та своїх близьких про види отруйних павуків у вашому регіоні, а також про перші ознаки їхньої присутності допоможе вчасно вжити необхідних заходів захисту.
Дотримуючись цих порад, можна значно знизити ризик укусів отруйних павуків та захистити себе і своїх близьких від потенційної небезпеки.
Що робити, якщо вже вкусили?
Якщо людину вкусив отруйний павук, потрібно негайно викликати швидку допомогу або звернутися до травмпункту екстреної медичної допомоги. До приїзду медиків необхідно надати постраждалому долікарську допомогу:
- Переконайтеся, що небезпека минула. Якщо можливо, запам'ятайте або сфотографуйте павука.
- Якщо павук вкусив у кінцівку, знерухомте її.
- Звільніть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо.
- Накладіть чисту суху пов'язку на місце укусу.
- Давайте постраждалому воду або чай невеликими порціями.
- Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки антигістамінних ліків.
Зазначимо, що не можна накладати джгут, розрізати ранку або відсмоктувати отруту, оскільки це може погіршити ситуацію.
Раніше "Дивогляд" розповідав, як у вусі 4-річного українця знайшли павука.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.