Чи могли у минулому існувати вогняні дракони – вчені звернули увагу на 2 нюанси

Гігантські дракони, що літають і дихають вогнем, довго захоплювали уяву людей

Але чи могли такі істоти існувати насправді і як вони могли б випускати полум'я? Науковці звернулися до біології, щоб проаналізувати цю тему, пише "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Дракони присутні у багатьох культурах і міфологіях багатьох народів світу. Вони варіюють від доброзичливих істот до зловісних монстрів. У китайській міфології дракони символізують силу і мудрість, часто асоціюються з імператорами.

У європейських легендах драконів зазвичай зображають як грізних ворогів, яких необхідно перемогти герою. У японському фольклорі дракони, подібно до китайських, вважаються хранителями води та погодних явищ.

Дракони також зустрічаються в міфах індіанців Америки, де вони часто виступають як творці або руйнівники. Загалом, дракони є універсальним символом, що втілює природні сили та таємничу магію.

Але що стосовно можливості їхнього існування? Спочатку розглянемо хімію. Для виникнення і підтримки вогню потрібні три компоненти: паливо, окислювач (зазвичай кисень) і джерело тепла для запалювання та підтримки горіння.

Паливо

Метан, який виробляється тваринами під час травлення, міг би бути можливим паливом для драконів. Для цього їм потрібна була б травна система, подібна до коров'ячої, щоб створювати достатньо метану. Проте зберігання метану є проблемою, адже кишківник не витримав би високий тиск, необхідний для його зберігання.

Іншим варіантом може бути етанол. Уявімо, що дракон має ферментовані дріжджі у своєму шлунку, які виробляють етанол. Проте і тут виникає проблема зберігання, оскільки етанол швидко проходить через біологічні мембрани.

Найкращим паливом, заснованим на біології, могла б стати речовина, схожа на нафту. Деякі птахи, наприклад дурники (Fulmarus glacіalіs), виробляють енергонасичену шлункову олію, яка може використовуватися для годування пташенят або захисту від хижаків.

Окислювач

Кисень, ймовірно, був би основним окислювачем. Але для створення потужного струменя вогню потрібен додатковий компонент.

Дослідники вважають, що дракони могли б використовувати хімічні реакції, схожі на ті, що використовують жуки-бомбардири. Ці комахи мають резервуари для зберігання перекису водню, який під час небезпеки виштовхується, викликаючи екзотермічну реакцію.

Ця реакція створює високий тиск і тепло, необхідні для займання палива. Якщо дракони використовували б подібну реакцію, вони могли б створити достатній тиск для виверження струменя масла. Екзотермічна реакція також підігрівала б масло, полегшуючи його запалювання і сприяючи горінню завдяки кисню, який утворюється під час реакції.

Раніше "Дивогляд" розповідав про нове інтригуюче відкриття стосовно черепа "Людини-дракону", якому майже 1 млн років.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше