"Людина-дракон": нове інтригуюче відкриття про череп невідомого виду, якому майже 1 млн років

Науковці вважають, що остаточно розгадали таємницю походження черепа, який нещодавно виявили в Китаї

Дослідники стверджують, що виявлений у Китаї череп невідомого предка людини, може бути результатом злиття двох інших видів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Вчені створили повну тривимірну модель черепа

Припускається, що череп, віком 900 тисяч років, належав гібриду Homo sapiens і Homo longi, відомому також як "Людина-Дракон". Описаний як "Юньсяньська людина", цей череп став предметом глибокого дослідження через свою неординарну форму та інші особливості.

У рамках нового наукового дослідження вдалося створити повну тривимірну модель черепа, яка показала, що у гібрида були лицьові кістки людини, але череп був ущільненим, очі опуклі, а надбрівна кістка товстіша, що характерно для "Людини-Дракона". Таким чином, вчені припускають, що "Юньсяньська людина" належить до "давно втраченої сестринської лінії".

"Розумно припустити, що гібрид морфологічно і хронологічно близький до останнього спільного предка ліній Homo sapiens і Homo longi", – вважають науковці.

Дослідження черепа
Дослідження черепа
Фото: bioRxiv

Протягом останніх 50 років у Китаї було виявлено ще два схожі черепи, їх походження залишається невідомим. Археолог з Бостонського університету Анна Голдфілд стверджує, що, може здатися, порівняння кісток різних видів – не надто важка задача. Однак науці ще треба визначити, скільки всього видів людиноподібних існувало в нашій не такій вже й віддаленій археологічній історії.

Два архаїчні види людини – неандертальці та денисівці, які мешкали на Землі окремими групами приблизно 30 тисяч років тому, вважаються загальновизнаними. Щодо черепа "Юньсяньської людини", його важко класифікувати за одним з цих видів. За фізичними ознаками та місцем знаходження, дослідники припускають, що власник черепа міг бути членом денисівської сім'ї, що з'явилася в Азії близько 500 тисяч років тому.

Хоча череп "Юньсяньської людини" мав подовжену форму, що характерно для денисівців, в нього також були виразно виступаючі очі, чого не було у денисівців. Проте дослідники також розглядали можливість, що риси денисівців гібрид міг успадкувати від "Людини-Дракона", оскільки обидві ці групи існували на Землі приблизно в одні й ті самі часи.

Після аналізу нового черепа дослідники зробили висновок, що "Юньсяньська людина" є нащадком "Людини-Дракона" і Homo sapiens.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, що знайдений 88 років тому череп "Людини-дракона" може належати невідомому виду людини.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше