Княгиня Ольга народилася в 890 році та зайняла престол у 945 році після смерті князя Ігоря. Вона відзначилася твердим характером, правлячи суворо, але справедливо, повідомляє "Дивогляд".
Ольга хрестилася в 957 році в Константинополі, отримавши ім'я Олена. Свята Ольга померла в 969 році, її мощі зберігаються в Десятинній церкві Успіння Пресвятої Богородиці.
Вона була канонізована у лику рівноапостольних святих у 1547 році за її заслуги у зверненні до християнської віри. Прийняття християнства княгинею Ольгою змінило світогляд її народу і мало значний вплив на наступні покоління.
Цікаві факти про святу княгиню Ольгу:
- Дивне романтичне знайомство з чоловіком
Знайомство Ігоря та Ольги деякі джерела зображують не особливо романтично. Князь полював на малій батьківщині Ольги та переправлявся через річку, де перевізником була Ольга, переодягнена в чоловічий одяг.
Ігор, здогадавшись, що перед ним не чоловік, зробив їй нескромну пропозицію, але вона відмовила, заявивши, що краще кинеться в річку, ніж терпітиме образи. Пізніше, шукаючи наречену, Ігор згадав про рішучу, але чарівну Ольгу.
- Нетиповий рекорд
Після придушення повстання древлян, княгиня Ольга правила близько 20 років без війн, що є рекордом як для жінки, так і для будь-якого давньоруського правителя.
- Впливова бабуся
Князь Святослав, син Ольги, залишався язичником і більшу частину свого правління проводив у військових походах. Він не підтримував ідею хрещення Русі, яку бажала здійснити його мати. Проте Ольга виховала свого онука, князя Володимира I, у християнському дусі, і він завершив почату нею справу, хрестивши Русь у 988 році.
- Мудра правителька
Ольга, прийнявши християнство, підвищила авторитет своєї держави в очах Візантії та західних правителів. Її хрещеним батьком став імператор Костянтин VII. Хрещення Ольги зміцнило міжнародне становище Київської Русі.
Княгиня Ольга також підтримувала контакти з обома центрами християнства, східним і західним. У 959 році вона запросила єпископа і священників від імператора Оттона I. Попри східний вплив, Київ підтримував стосунки з обома гілками християнства довго після офіційного розриву у 1054 році.
- Таємниче походження
Походження княгині Ольги досі викликає суперечки. Деякі вважають, що вона мала варязьке коріння, оскільки її ім'я відповідає скандинавському імені Хельга. Інші припускають, що вона була слов'янкою, а болгарські дослідники стверджують, що Ольга походила з міста Плиска, колишньої столиці Болгарії. За галицькою версією, вона народилася в Плісненьську, теперішніх Підгірцях Львівської області.
Раніше "Дивогляд" розповідав, хто така Роксолана і що вона зробила для своєї Батьківщини.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.