"Тікайте": одне з найбільших цунамі в історії випадково зняв турист, коли був на пляжі – вражаюче відео

Група туристів, яка фільмувала свій відпочинок на острові Кох Нгай (Таїланд), несподівано помітила, що хвилі Індійського океану починають зростати – це був початок одного з найбільших цунамі в історії

26 грудня 2004 року компанія людей розпочала день, вважаючи його черговим чудовим відпочинком на курорті, не підозрюючи про цунамі, спричиненого землетрусом магнітудою 9,1 бала, який стався о 7:59 ранку. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Lad Bible.

На відео, яке зняв британський оператор Джуліан Хадден, туристи з ентузіазмом розповідали, що перебувають у "райському куточку". Однак їхні плани насолодитися відпочинком були зруйновані.

Несподівано групу туристів накрила перша з руйнівних хвиль: приплив обрушився на ту частину пляжу, де вони розмістили свої шезлонги. У ролику можна чути, як хтось кричить до пасажирів на човні: "Щось не так, тікайте звідти".

Згодом Хадден розповів, що всі, хто були на цих кадрах, вижили, бо відпочивали на протилежній стороні острова від епіцентру землетрусу.

Яким було це цунамі та скільки життів забрало?

Цунамі, яке сталося 26 грудня 2004 року, відоме як Індійськоокеанське цунамі або Велике Азійське цунамі, було однією з найбільших природних катастроф в сучасній історії. Воно було спричинене потужним землетрусом магнітудою 9,1-9,3, який стався о 07:59 за місцевим часом під дном Індійського океану неподалік західного узбережжя Суматри в Індонезії.

Локація та Масштаби

Землетрус стався біля узбережжя Суматри, в районі так званого "Суматранського підводного жолоба". Підводний землетрус викликав серію руйнівних цунамі, які поширилися по всьому Індійському океану, досягаючи берегів щонайменше 14 країн. Найбільше постраждали Індонезія, Шрі-Ланка, Індія, Таїланд та Мальдіви.

Наслідки

Людські жертви:

  • Загинуло: За оцінками, понад 230 000 людей загинули або зникли безвісти.
  • Постраждало: Мільйони людей втратили житло та засоби до існування.

Руйнації:

  • Цунамі завдало значних руйнувань узбережжям багатьох країн. У деяких місцях хвилі сягали висоти до 30 метрів (близько 100 футів), знищуючи будівлі, дороги та інфраструктуру.
  • Багато прибережних міст і селищ було повністю знищено.

Економічні наслідки:

  • Економічні втрати оцінюються в мільярди доларів, зокрема через знищення житлових будинків, комерційних об'єктів та інфраструктури.
  • Постраждали рибальство, туризм та інші ключові галузі економіки в регіоні.

Гуманітарна криза:

  • Мільйони людей потребували негайної допомоги, включаючи харчі, воду, медичну допомогу та тимчасове житло.
  • Міжнародна спільнота швидко мобілізувала ресурси для надання допомоги, включаючи уряди, неурядові організації та приватні донори.

Індійськоокеанське цунамі 2004 року стало нагадуванням про руйнівну силу природи. Ця катастрофа стимулювала розробку та вдосконалення систем раннього попередження про цунамі та підвищила обізнаність про необхідність підготовки до таких подій у майбутньому.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що науковці знайшли у Туреччині скелет підлітка, що загинув 3,6 тисячі років тому через цунамі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше