Унікальна "надздібність": члени племені навчилися по 5 годин перебувати під водою – відео

Старійшина села Баджао Сантараві Лалісан поділився історією про те, як його народ удосконалював мистецтво фрідайвінгу протягом тривалого часу

Члени ізольованого племені на Філіппінах володіють винятковими здібностями та можуть проводити під водою до п'яти годин щодня, але їхній унікальний спосіб життя знаходиться під загрозою. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на YouTube-канал Project Happiness.

Плем'я опинилося під серйозною загрозою

Це маловідоме плем'я "людей-риб", яке здатне долати значні відстані під водою без допомоги сторонніх пристроїв, перебуває на межі зникнення. 85-річний старійшина Сантараві Лалісан з острівної провінції Таві-Таві на Філіппінах розповів авторам каналу, як його народ протягом тривалого часу вдосконалював техніку вільного занурення.

Він стверджує, що діти баджао починають вчитися фрідайвінгу майже з моменту появи на світ. За словами науковців, члени племені вміють затримувати дихання набагато довше, ніж звичайні люди, і проводять під водою до п'яти годин на день. Їхня кров містить більше кисню внаслідок унікальної мутації селезінки.

Село Баджао розташоване на воді, будинки стоять на палях, а їх з'єднують хиткі містки з бамбука і дерева. Місцеве населення добре знає, де потрібно ступати, щоб не впасти, але навіть якщо хтось оступиться, це не проблема. Діти баджао вчаться плавати майже одночасно з тим, як навчаються ходити. Але місцевий житель стверджує, що багато членів племені поступово покидають традиційний спосіб життя і хочуть жити як на Заході.

"Тут з'явилося багато пластику, оскільки сьогодні баджао ходять у супермаркет", – зазначив він.

Деякі члени племені баджао все ще дотримуються старих традицій: полюють на рибу списом під час довгих занурень і користуються саморобними дерев'яними окулярами для плавання, в яких замість лінз вставляють скло від розбитих пляшок. За словами старійшини, про ці практики він дізнався від батька.

"Він навчав мене затримувати дихання. У мене завжди виникає питання, чи зможу я піднятися назад. Тоді я звертаюся до Бога і вірю, що він поверне мені життя, коли я повернуся на поверхню. У морі я знаходжу все необхідне для життя. Я шукаю серед коралів і каміння рибу, яку потім ловлю і готую", – поділився чоловік.

За словами авторів відео, плем'я опинилося під серйозною загрозою. Однією з причин цього – це забруднення навколишнього середовища. Проте найбільший вплив на плем'я має сучасний західний спосіб життя.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як дослідник пройшов через ритуал племені та пошкодував, бо не знав одного нюансу.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше