"Ніколи не бачили нічого подібного": на дні моря лежить об'єкт, який нагадує НЛО та "ламає" супутниковий телефон – фото

На дні Балтійського моря знаходиться об'єкт діаметром близько 60 метрів, який має круглу форму

Орієнтовний вік металевих уламків, що утворюють коло, становить понад 140 000 років. Дайвери вже кілька разів намагалися дослідити затонулий корабель. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mirror.

НЛО чи щось інше?

У 2011 році шведські дослідники Пітер Ліндберг і Деніс Асберг шукали скарб у північній частині Балтійського моря, але виявили гідролокаторами 70-футовий об'єкт у каньйоні підводної гори в Ботнічній затоці. Корабель порівнювали із зорельотом "Тисячолітній сокіл" зі знаменитої космічної саги "Зоряні війни".

"Ми зв'язалися з геологами та морськими біологами. Вони ніколи не бачили нічого подібного. Це справді вражаюча знахідка", – розповідав Асберг.

Додаючи таємничості, дослідники повідомили про існування "довгих сходів, що ведуть до темної діри" і ще одного невідомого об'єкта на відстані близько 200 метрів. Учені висували різні теорії: від залишків загубленого підводного міста Атлантида до протикорабельних пристроїв часів Другої світової війни.

Дайвер з команди Ocean X Стефан Хогерборн заявив, що ще однією дивною особливістю є те, що електричне і супутникове обладнання відключається в безпосередній близькості від об'єкта.

Об'єкт
Об'єкт
Фото: Daily Mirror

"Супутниковий телефон припинив роботу, коли ми були над об'єктом, але коли ми відійшли приблизно на 200 метрів, він знову запрацював", – поділився він.

За словами Фолькера Брюхерта, геолога зі Стокгольмського університету, він дослідив деякі зразки, які зібрала команда Ocean X. Він вважає, що це були граніти, гнейси і пісковики, а тому в знахідці немає нічого загадкового.

"Я здивувався, коли вивчав матеріал і виявив великий чорний камінь, який міг бути вулканічною породою. Моя гіпотеза полягає в тому, що цей об'єкт утворився під час одного з льодовикових періодів", – зазначив науковець.

Морський археолог з музею в Стокгольмі Йоран Екберг зауважив, що знахідка має незвичний вигляд через абсолютно круглу форму. Цілком можливо, що цей "корабель НЛО" утворився внаслідок зсуву льодовиків.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як під час сонячного затемнення у небі з'явилося НЛО.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше