Конспірологи не відпочивають: з'явилася нова теорія змови про яскраві полярні сяйва

Цієї весни сильна геомагнітна буря спровокувала появу полярних сяйв на більшості території Землі, але деякі фанати конспірології вважають, що науковці несуть за це відповідальність

Під оплески від деяких користувачів соціальних мереж люди почали поширювати твердження, що яскраві полярні сяйва, зафіксовані на незвичних для них широтах, є результатом діяльності програми Університету штату Аляска з вивчення іоносфери. Проте це лише фантазія, яка не має наукового обґрунтування. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Gizmodo.

Експерименти вчених?

Неочікувані полярні сяйва виникли внаслідок сильної геомагнітної бурі минулими вихідними, яка охопила планету і викликала світіння атмосфери в регіонах, де їх зазвичай не спостерігають. Наприклад, яскраві явища були помічені на півдні США, в усій Європі, включаючи Україну, а також в деяких частинах Африки.

Зазвичай полярні сяйва спостерігаються у полярних регіонах Землі внаслідок взаємодії сонячних частинок з атмосферою. Геомагнітні бурі виникають через потужні сонячні вибухи, які були численними минулого тижня. Остання геомагнітна буря досягла рівня G5, що означає надзвичайну силу.

Але деякі конспірологи вважають, що ці несподівані полярні сяйва стали наслідком експериментів вчених у межах програми HAARP, яка досліджує іоносферу та її взаємодію з сонячним випромінюванням. Чисто випадково вчені з Університету штату Аляска оголосили про проведення експериментів з 8 по 10 травня, і конспірологи вважають, що ці дії призвели до виникнення полярних сяйв.

Вчені випустили спеціальний пресреліз для ЗМІ, у якому зазначили, що досліди в межах проєкту HAARP не мають жодного відношення до геомагнітних бурь і полярних сяйв, які спостерігалися по всій планеті. Однак прихильники теорій змови стверджують, що випробування "погодної зброї", такої як хімтрейли, призвели до такого розвитку подій.

Щодо HAARP, то це науковий комплекс, що досліджує іоносферу, що знаходиться на висоті від 80 до 644 км над поверхнею Землі. Попри це, деякі конспірологи вважають, що HAARP може впливати на зміну погоди. Вчені запевняють, що ці твердження не мають під собою наукового обґрунтування.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що мешканці України спостерігали рожеве полярне сяйво.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше