Демони, рай та інше: що кажуть люди, які стикнулися зі смертю – 1000 записів, які зробив колишній священник

Колишній пастор та автор книг Джон Берк, який зібрав 1000 свідчень людей про переживання між життям та смертю, твердо впевнений у реальному існуванні пекла

Автор популярних книг відзначив, що всі ці історії змінили його погляди на життя після смерті та змусили сприймати Біблію буквально. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Star.

"Раніше я вважав багато слів метафорами, але тепер, почувши стільки свідчень, я переконаний, що навіть найчудовіші уявлення про рай можуть виявитися менш вражаючими порівняно з реальністю, а найстрашніші уявлення про пекло можуть бути м'якшими", – пояснив Берк.

За словами багатьох респондентів, після смерті їм показували рай і пекло, пропонуючи покаятися у своїх гріхах.

"Виглядає так, ніби Бог дає їм можливість побачити, куди вони можуть потрапити, якби не його милість. Вивчення цих свідчень фактично змінило моє богослов'я як християнина і пастора", – додав Джон.

Джон Берк
Джон Берк
Фото: Facebook / johnburkeofficial

Він також поділився історією свого друга Джима Вудфорда, який пережив клінічну смерть через передозування знеболювальними. Джим описав, як проходив через "тунель світла", побачив неймовірну красу раю праворуч, а зліва – темну прірву, яка веде до небуття. Коли він наблизився до потойбічного світу, звідти з'явилася "демонічна істота", яка знала його ім'я і намагалася забрати його з собою.

Спершу Берк вважав, що це вплив галюцинацій, але після вивчення десятків подібних свідчень він повірив у їхню реальність.

"Раніше я думав, що багато описів є просто фантазією або метафорою, але, почувши всі ці історії, зрозумів, що наші найсміливіші мрії та вигадки можуть справдитися", – зазначив він.

Чому люди бачать подібні речі під час клінічної смерті?

Видіння під час клінічної смерті можуть бути обумовлені різними факторами, зокрема:

  • Фізіологічними процесами в мозку:

Анемія кисню: Під час клінічної смерті кровопостачання мозку знижується, що може викликати відчуття тунелю світла, оскільки зорові центри мозку реагують на зниження кисню.

Хімічні зміни: В стресових ситуаціях організм виділяє хімічні речовини, такі як ендорфіни, що можуть викликати відчуття спокою або щастя.

Активність гіпокампу: Частина мозку, відповідальна за пам'ять та уяву, може бути надзвичайно активною, створюючи яскраві спогади або уявні сцени.

  • Психологічними чинниками:

Культурні та особисті переконання: Люди часто бачать те, у що вірять. Наприклад, релігійні люди можуть бачити рай або пекло, відповідно до своїх вірувань.

Спогади та переживання: Під час стресу мозок може "програвати" важливі події або образи з життя людини.

Захисні механізми: Мозок може створювати заспокійливі образи, щоб захистити психіку від стресу, пов'язаного зі смертю.

  • Медичні чинники:

Медикаменти: Ліки, які застосовуються під час реанімації, можуть мати побічні ефекти, що викликають галюцинації або змінені стани свідомості.

Стан здоров'я: Хронічні захворювання або інші медичні умови можуть впливати на сприйняття під час клінічної смерті.

  • Неврологічні фактори:

Порушення в роботі мозку: Під час клінічної смерті може виникати хаотична електрична активність, що спричиняє різноманітні видіння та відчуття.

Тимчасова активізація мозкових центрів: В деяких випадках мозок може активізувати певні зони, що відповідають за зорові та слухові галюцинації.

Також зазначимо, що кожна з цих причин або їх комбінація може сприяти появі видінь під час клінічної смерті. Дослідження цього явища тривають, оскільки воно залишається складним і не до кінця зрозумілим.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що медсестра пояснила лякаючий звук, властивий вмираючим людям.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше