"Хрип смерті": медсестра пояснила лякаючий звук, властивий вмираючим людям

Медсестра госпісу поділилася інформацією про явище, відоме як "хрип смерті", підкресливши важливість розуміння його значення в контексті смерті

Джулі МакФадден, 41-річна медсестра, що спеціалізується на паліативному догляді, недавно розповіла про те, як люди поводяться напередодні смерті, особливо згадавши про "хрип смерті". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на її TikTok.

Розвінчування міфів про цей звук

Вона наголосила, що така поведінка є звичайним явищем у кінці життя, хоча непідготовлену особу може дуже налякати. МакФадден розповіла, що наявність передсмертного хрипу не спричиняє біль чи страждання вмираючій особі, попри поширені міфи.

Вона вказала на те, що наш організм продукує слину цілодобово, але наприкінці життя мозок вже не надсилає сигнали для неконтрольованого ковтання. Через слабкість м'язів і непритомний стан людини з відкритим ротом, слина накопичується, що і викликає характерний звук при диханні.

Далі вона пояснила, що хрип не викликаний рідиною в легенях, а є результатом накопичення слини в роті, що не заважає непритомній особі. МакФадден також зазначила, що навіть у стані непритомності, є певні тілесні сигнали, які можуть свідчити про занепокоєння, і що існують методи зменшення хрипу, включно з медикаментозними засобами для висушування рота та зміною положення тіла для сприяння стоку слини.

@hospicenursejulie

МакФадден наголосила на важливості знання цього явища, аби зменшити страх і неприємні враження від нього. Вона також зазначила, що поділилася відеозаписом зі звуком "передсмертного хрипу", щоб допомогти людям краще зрозуміти та прийняти це як нормальну частину процесу смерті, спростувавши міфи та зменшуючи страхи, пов'язані з цим.

"Пам'ятайте, весь сенс моєї спроби розповісти про це і дати вам можливість почути, як це звучить, полягає в тому, щоб допомогти нормалізувати цю дуже нормальну річ, яка стається в кінці життя. Так багато людей писали мені, що слухання передсмертного хрипу травмувало їх, і я відчуваю, що якби ми були поінформовані про це до того, як почули б його, і знали, що це таке, це могло б допомогти трохи зменшити і приглушити цей страх. Сподіваюся, це допоможе", – додала вона.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що кіт із будинку для літніх людей "передбачив" понад 100 смертей.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше