Аукціон

Перо птаха за вражаючі $28,4 тисячі продали на аукціоні – чим обумовлена така вартість (фото)

Shutterstock

Перо було у прекрасному стані

Перо вимерлого новозеландського птаха гуя продали на аукціоні за рекордні 28 417 доларів США. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на новозеландський аукціонний дім Webb's Auction House та ВВС.

Початкова ціна пера становила $3 тисячі, але до завершення торгів вона перевищила попередній рекорд на 450% для пера цього ж виду птаха. Керівниця відділу декоративного мистецтва аукціонного дому Webb's, Лія Морріс, зазначила, що продане перо було в "прекрасному стані".

Лише колекціонери з ліцензією могли придбати це перо, яке не можна вивозити з країни без дозволу Міністерства культури та спадщини Нової Зеландії.

Відомо, що гуя вважався священним птахом для народу маорі, а його пір'я були символом статусу. Їх часто носили як головні убори вожді та їхні родини, а також використовували для дарування або продажу. Гуя – це маленький співочий птах Нової Зеландії, який мав гарне оперення з білими кінчиками по краях. Через це вид став об'єктом інтересу колекціонерів і торговців, що закінчилося його вимиранням.

Останнє підтверджене спостереження птаха відбулося в 1907 році, хоча непідтверджені зустрічі з'являлися ще 20-30 років потому.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як лимон продали на аукціоні за 67 тисяч грн.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ