Орли та війна в Україні: вчені зробили тривожне відкриття про поведінку птахів

Орли, чиї міграційні шляхи пролягають через Україну, змінили маршрути, щоб уникнути зон, які постраждали від війни

Дані GPS демонструють, що великий підорлик не лише почав робити великі обльоти після початку повномасштабної війни, але й скорочував або зовсім уникав зупинок для відпочинку та харчування. У результаті птахам потрібно більше часу та енергії, щоб дістатися до місць розмноження. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на нове досліджене, опубліковане в Current Biology.

Це може негативно вплинути на популяцію орлів

Чарлі Рассел з Університету Східної Англії, один зі співавторів дослідження, пояснив, що це можна порівняти з бігом марафону без можливості зробити паузи для пиття води, а потім змусити бігти ще додаткові сім-вісім миль.

За словами вчених, ця ситуація може затримати розмноження орлів, оскільки їм потрібно більше часу для відновлення, що впливає на шанси виживання молодняка.

Вчені вивчили маршрути міграції 19 великих підорликів, які летіли через Україну до місць розмноження на півдні Білорусі в березні та квітні 2022 року, невдовзі після початку російського вторгнення. Самки прилітали з місць зимівлі в Греції, а самці – зі Східної Африки. Дослідники порівняли ці маршрути з 65 міграціями, зафіксованими у 20 птахів у 2018-2021 роках.

Результати показали, що після вторгнення орли в середньому подолали на 85 км більше, а подорож тривала на 55 годин довше. Самці мали нижчу швидкість польоту порівняно з попередніми роками.

До повномасштабної війни 90% орлів зупинялися в Україні, але після вторгнення лише 32% продовжували це робити, уникаючи певних місць з великою військовою активністю.

Рассел додав, що птахи не перевіряють новини щоранку, щоб зрозуміти, куди їм летіти. Важливо розуміти навантаження на ці популяції, щоб у постконфліктний період допомогти не лише підтримати більшу кількість орлів, але й відновити їх та екосистему загалом.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як працівники ДСНС врятували лося зі смертельної пастки.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше