Арка дружби народів у кольорах

"Арка дружби народів" у Києві може стати символом ЛГБТ – Український інститут нацпам'яті

ТСН

Існує три сценарії дій щодо Арки

Арку Дружби народів у Києві, яка віднедавна отримала назву Арка Свободи українського народу, можуть зробити символом ЛГБТ. Детальніше про це розповідає "Дивогляд".

Голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Антон Дробович оголосив три сценарії дій щодо Арки. Він передбачив повний демонтаж споруди, але також розглянув можливості її збереження за рахунок переосмислення.

Одним із варіантів було зробити з Арки – веселку, що є символом ЛГБТ.

"Перший сценарій – повний демонтаж. Другий варіант – залишити все, як є, і тоді буде демонтаж примусовий, бо рано чи пізно це зроблять самі громадяни, як зробили з Леніним. Третій варіант – залишити арку і зробити, як в 2017-му році, з неї веселку як символ ЛГБТ або просто символ веселки над водою", – сказав Дробович.

За словами голови УІНП, варіант з веселкою дозволяє надати споруді новий контекст і сенс. Він також зазначив, що біля арки "можна зробити якусь водяну гірку, яка переозначить функціонально, можливо, щось інше".

Голова УІНП нагадав, що у 2017 році Арка мала кольори веселки. Це приурочили до пісенного конкурсу "Євробачення", який проходив у Києві під гаслом "Celebrate Diversity".

Тоді проєкту дали назву "Arc of diversity" (Арка різноманіття). Арку обклеїли різнокольоровим папером, який по завершенні заходу зняли.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що на сайті президента України з'явилася петиція з вимогою вручити повістку Зеленському "у зв'язку із закінченням його президентських повноважень".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ