Податок на бездітність: нардеп від "Слуги народу" зареєстрував новий законопроєкт

Платниками "демографічного збору" мають стати резиденти України віком від 21 до 58 років

Народний депутат від партії "Слуга народу" Сергій Гривко запропонував зробити обов'язковим податок на бездітність. Детальніше про це йдеться у зареєстрованому законопроєкті № 11264 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо створення передумов для поліпшення демографічної ситуації в Україні", передає "Дивогляд".

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться про те, що основною метою запровадження податку на бездітність є "створення передумов для поліпшення демографічної ситуації в Україні, надання всебічної (фінансової, соціальної, психологічної, правової та іншої) підтримки сім’ям з дітьми (у довгостроковій перспективі – також надання підтримки молодим громадянам України, які вступають у доросле життя), забезпечення сімей з дітьми доступним житлом, транспортними засобами, задоволення інших їх соціально-економічних потреб, а також підвищення престижу материнства (батьківства) та стимулювання підвищення рівня народжуваності в Україні".

Законопроєкт пропонує формування так званого "демографічного збору", ставка якого становить:

  • 1,5% від об’єкта оподаткування – для осіб, які не мають дітей;  
  • 1% від об’єкта оподаткування – для осіб, які мають одну дитину; 
  • 0,5% від об’єкта оподаткування – для осіб, які мають двох дітей.  

Не є платниками "демографічного збору":  

  • особи, які мають трьох або більше дітей; 
  • особи, які мають безпліддя або порушену репродуктивну функцію, що унеможливлює материнство (батьківство), з підтвердженням відповідних обставин належними медичними документами не рідше, ніж один раз на 2 роки;
  • особи, які мають статус осіб з інвалідністю І групи.

Платниками демографічного збору, який встановлюється на період до набрання чинності рішенням Верховної Ради про завершення демографічної реформи, є всі фізичні особи – резиденти України віком від 21 до 58 років. Винятком є особи, визначені Податковим кодексом України.

Як здійснюватиметься оплата податку на бездітність

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюватиметься під час отримання платником оподатковуваного доходу, але у випадку безготівкового розрахунку (на банківський рахунок, рахунок у іншій фінансовій установі, отримання поштового переказу або в інший спосіб).

Відповідальність за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету несуть податкові агенти щодо демографічного збору: банківська установа, інша фінансова установа, оператор поштового зв’язку, інша фізична або юридична особа, яка приймає безготівковий платіж на користь платника збору.

Спочатку податкові агенти визначають категорію платника податку та його індивідуальну відсоткову ставку збору на підставі документів, наданих фізособами.  

Самі фізособи відповідальні за надання фінансовим установам достовірної інформації та документів для визначення категорії платника збору та індивідуальної відсоткової ставки збору.  

У разі підтримки та ухвалення закон набере чинності з 1 січня 2025 року.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що податкова оштрафувала сервіс PornHub за несплату податку в Україні.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше