Священик

Відмова від мобілізації через релігійні переконання – як це працює та коли не загрожує кримінальне покарання

Shutterstock

У 2022 році один з військовозобов'язаних відмовився від отримання повістки про призов до ЗСУ, посилаючись на несумісність військової служби з його віросповіданням

Кримінальний касаційний суд Верховного суду України (ККС) розглянув питання про те, в яких випадках громадянин може бути звільнений від кримінальної відповідальності за ухилення від мобілізації через його релігійні переконання. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на пресслужбу суду.

У липні 2022 року один з військовозобов'язаних відмовився від отримання повістки про призов до ЗСУ, посилаючись на несумісність військової служби з його віросповіданням. Проте, не прибувши на дільницю, він порушив Конституцію України та законодавство про мобілізаційну підготовку.

Суд наголошує, що право на сповідування релігії або переконання не є беззаперечним і може бути обмежене, особливо в умовах збройної агресії, коли необхідно забезпечити належне комплектування Збройних сил для захисту країни. Суд також підкреслив, що відмова від військової служби з мотивів віри має бути обґрунтована глибокими та щирими переконаннями, підтвердженими доказами, а не просто словами.

У розгляді було враховано, що засуджений не є членом релігійних організацій і вже проходив строкову службу у збройних силах, включно з періодом після висловлення своєї віри. Суд вирішив, що в нього немає непереборного конфлікту між його вірою та військовим обов'язком.

У підсумку дії чоловіка визнані ухиленням від призову під час мобілізації за статтею 336 Кримінального кодексу України.

Раніше Арахамія розповів, скільки ув'язнених можуть мобілізувати до лав Сил оборони України.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ