Відмінник чи двієчник: яким був інтелект у гігантського тиранозавра

Дебати про когнітивні здібності тиранозаврів продовжуються до цього часу, але нове дослідження вказує на те, що великі хижаки можуть бути не такими розумними, як прийнято вважати

До цього припускали, що тиранозаври мали розум на рівні сучасних мавп, але цю думку ставить під сумнів дослідження палеонтологів із Саутгемптонського університету. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Чи може тиранозавр бути таким розумним, як бабуїн?

Спершу зазначимо, що тиранозавр – це великий хижак, який був одним з найвідоміших динозаврів. Він належав до родини тиранозаврових та існував приблизно 68-66 мільйонів років тому, в пізньому крейдяному періоді.

Тиранозаври були великими тваринами з довгими та потужними тілами, великою головою і великими зубами. Вони досягали величезних розмірів, зазвичай довжиною близько 12-13 метрів і вагою до 8 тонн. Ці вразливі створіння стали одними з найбільш відомих символів динозаврів.

"Те, що тиранозавр може бути таким розумним, як бабуїн, захоплює та налякає, бо це може переосмислити наше уявлення про минуле", – стверджує палеонтолог Саутгемптонського університету Даррен Нейш.

Однак, згідно з результатами нового дослідження, наявні дані не підтверджують цю теорію. Нове дослідження, проведене зоологом Кайом Каспаром з Університету Генріха Гейне у Німеччині, вказує на те, що вимірювання розміру мозку у попередніх дослідженнях були неточними. Внаслідок цього раніше було некоректно оцінена кількість нейронів у мозку.

Згідно з відкриттям Каспара і його колег, ця завищена оцінка базувалася на припущенні про те, що мозок тиранозавра займав більшу частину ендокраніального простору, що нетипово для більшості динозаврів.

Крім того, вони стверджують, що кількість нейронів не завжди корелює з рівнем інтелекту. Наприклад, відомо, що ворони виявилися розумнішими за деяких приматів, що свідчить про те, що розміри мозку не є єдиним показником інтелекту.

Каспар вважає, що передбачення рівня інтелекту вимерлих видів може бути недоцільним, оскільки основними джерелами є лише кількість нейронів, відтворена з ендокастів.

Для оцінки інтелекту доісторичних істот потрібні додаткові дані, включаючи анатомічні характеристики, поведінкові показники та порівняльні аналізи з сучасними тваринами.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як науковці виявили рештки невідомого виду родича тиранозавра Рекса.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше