Всесвітній день голосу: 4 вправи, які допоможуть говорити, як актор

Сьогодні, 16 квітня, у світі відзначають Всесвітній день голосу – з цієї нагоди ми розповімо, як можна навчитися говорити чітко

Засновниця фірми Theatre and Business, тренерка з акторської майстерності для підприємців Ярина Геречка, пропонує серію вправ, які сприятимуть покращенню контролю над голосом. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на MC Today.

Процес розвитку голосу включає наступні етапи:

 1. Робота з тілом, який передбачає розслаблення тіла.
 2. Правильне дихання, яке є важливою складовою голосу, оскільки половина успіху у мовленні залежить від дихання. Чим більше ти розслаблений під час розмови, тим легше дихати.
 3. Артикуляція, що описує, як рухаються губи, зуби та щелепа під час мовлення, і як ці органи формують звук.
 4. Робота зі звукорядами та скоромовками.

Релаксація тіла – це перший крок до покращення голосу

Для розслаблення тіла виконуються дві вправи: "Напруження та розслаблення" і "Лялька".

 • "Напруження та розслаблення":

Ця вправа виконується у положенні лежачи. Тіло ділиться на дев'ять зон, починаючи від обличчя та закінчуючи правою ногою. Під час вдиху живіт здувається, створюючи напругу, яка зберігається протягом 30 секунд на кожній зоні тіла. Вправа виконується п'ять разів.

 • "Лялька":

Ця вправа складається з трьох етапів, під час яких тіло розслабляється шляхом масажування кожної його частини та уявлення себе як брили пластиліну.

Мистецтво правильного дихання 

Щодо мистецтва правильного дихання, всі наступні вправи спрямовані на вироблення правильного дихання, оскільки успішність мовлення залежить наполовину від дихання.

 • Вправа 1:

Лягаючи на землю, кладемо книжку на живіт і концентруємося на диханні, виконуючи по 25 повторень.

 • Вправа 2:

Вдихаємо повітря і розділяємо його на шість рівних частин, повторюючи вправу 15 разів.

 • Вправа 3:

Вдихаємо носом, видихаємо ротом, повторюючи це 25 разів.

 • Вправа 4 "Задуй свічку":

Тримаючи книжку на животі, намагаємося задути свічку довгим і тонким потоком повітря. Цю вправу виконуємо 10 разів.

 • Вправа 5:

Дихаємо лише ротом, щоб швидко рухати книжку на животі протягом трьох-чотирьох хвилин.

Ознайомлення з регістрами "з ніг до голови" допомагає усвідомити свій голос від найвищого до найнижчого звуку. Це сприяє більш виразному та чіткому мовленню.

У кожної людини є сім регістрів, від куприка до маківки на голові, які можна працювати з лежачого положення. Також у людини є мовний апарат, який складається зі щелепи, губ, щік, піднебіння, зубів та язика. Серед цих частин важливо виділити три основні: губи, язик та щелепа.

Вправи для вимови звуків, які виконує кожен

Для виконання цього комплексу вправ потрібен корок від вина, два аркуші паперу з однаковими текстами і диктофон.

 • Вправа 1.

В цій вправі поєднуються голосні з усіма сполученнями приголосних. Починаємо з букви "с", вимовляючи її разом з голосними ("сі", "се", "са", "со", "су", "си"). Кожне сполучення повторюється тричі. Далі, по черзі вимовляємо кожну приголосну з голосними. Рука може служити підказкою для оточуючих.

 • Вправа 2.

На двох аркушах паперу викреслюємо голосні на одному та приголосні на другому. Потім читаємо тексти повільно, немов диктори на радіостанції.

Вчимося читати скоромовки

Під час роботи зі скоромовками важливо слідкувати за рівномірним диханням. Диктофон допомагає слухачам розуміти слова, а рука – підказує, який звук вимовляється.

 • Вправа 1.

Читай скоромовки щодня чітко та повільно, вимовляючи кожну букву. Якщо не знаєш скоромовку напам'ять, читай по складах. Потім емоційно збагачуй текст, починаючи з нейтрального тону і закінчуючи напруженим.

 • Вправа 2.

Вставляй корок від вина між зуби та читай скоромовки, щоб додати додати складності для зубів та язика.

 • Вправа 3.

Читай текст у трьох різних стилях – еротично, казково та нейтрально. Записуй себе, щоб контролювати емоції та стиль читання.

Раніше "Дивогляд" розповідав про церковний календар на квітень-2024.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше