Каховська ГЕС

Еколог розповів, до чого призведе повернення води до Каховського водосховища

5 канал

У Каховське водосховище почала повертатися вода, що вважається позитивним явищем

Еколог Вадим Манюк вказує, що відтепер багато екосистем, які відновлюються на території колишнього водосховища, пов'язані з водою. Якщо це озерні системи, то в озері має бути достатня кількість води для нересту риби та для заростання водною рослинністю. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на коментар фахівця виданню "Суспільне".

За словами експерта, це також стосується наземних екосистем, таких як заплавні ліси, які мають бути насичені водою для успішного розвитку молодих дерев. Для кожної з цих систем потрібна додаткова вода у весняний період, яка потім буде використана протягом сезону.

Еколог також зауважив, що нестача води може призвести до пересихання молодих лісів до кінця літа.

"Це дуже небезпечно. Це все було водосховищем і ми нічого не можемо зараз прогнозувати точно. Але можна сказати дуже приблизно, що якщо нового прибуття води не буде в таких об'ємах, як зараз, то цього вистачить, щоб за місяць, може навіть менше, щоб вода вся зійшла в море і прийшла до того рівня, який був восени", – попередив він.

Щодо майбутнього, експерт зазначив, що вода ще довгий час буде надходити з верхів'я Дніпра, тому рівень води залишиться високим до початку літа. Однак влітку, ймовірно, рівень води буде низьким, якщо ми не будемо додатково забезпечувати водою водосховище з верхніх ділянок Дніпра.

Експерт підкреслив важливість пульсації води в плавнях Дніпра:

"Тобто вона приходить, наповнює плавні та потім йде з плавнів. Коливання рівня для таких систем потрібні: тобто спочатку течія з Дніпра у плавні, а потім з плавнів у Дніпро. Оцей постійний рух він оживляє систему: вона ліпше насичується киснем. Екосистема більш стабільна, більш повноцінним живе життям, і тому так має бути", – додав Манюк.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що з'явилися супутникові знімки, на яких помітно, що Каховське водосховище почало наповнюватися водою. Згідно з наявною інформацією, велика ділянка, яка до цього була висушена, тепер залита водою.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ