Собаки після підриву Каховської ГЕС

Які наслідки матиме підрив Каховської ГЕС – відповідь вчених

Twitter / МВС України

Очікується зараження води

Вчені з кафедри водних біоресурсів та аквакультури Херсонського державного аграрно-економічного університету попередньо спрогнозували наслідки підриву дамби Каховської ГЕС. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Суспільне".

За словами старшого наукового співробітника Євгена Коржова, площа затоплення становитиме приблизно 100 кв км: від Нової Каховки до Кізомису. Попередні розрахунки показали, що максимальний рівень води підніметься на 1,6 метра у верхніх частинах пониззя Дніпра (Нова Каховка, Дніпряни, до селища Львового).

Нижче рівень підійматиметься до метра висоти від теперішнього та далі буде 0,5 метра до 0,3 в районі Кізомиса.

"Для пониззя Дніпра така ситуація не є небезпечною, оскільки підняття рівня буде короткочасним, не більше як тиждень. І які наслідки: вода з Каховського водосховища промиє усі низинні ділянки прибережних смуг пониззя Дніпра і потече собі далі", – стверджує науковець.

На думку Коржова, більше екологічних наслідків матиме осушування водосховища.

"Осушення саме Каховського водосховища, оголення багатолітніх мулових накопичень і всієї флори, фауни, що там міститься, призведе до зараження води, падіння рівня Каховського водосховища нижче відмітки 12,7 метра Балтійської системи. Впливатиме на роботу атомної електростанції", – додав він.

Раніше в ОК "Південь" заявили, що після підриву Каховської ГЕС Крим залишиться без води на роки.

Дивіться також відео 5 каналу: ЦЕ КАТАСТРОФА! росіяни підірвали Каховську ГЕС. Відбувається евакуація населення

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ