Підлітки

В Україні для учнів 8-9 класів запроваджують новий предмет

Shutterstock

"Це знання та уміння, без яких складно жити в сучасному світі"

Міністерство освіти і науки України запроваджує у школах новий предмет. Детальніше про це розповідає "Дивогляд із посиланням на портал Освіта.

Нова дисципліна "Підприємництво та фінансова грамотність" з'явиться у навчальній програми для учнів 8 і 9 класів вже у 2025-2026 роках.

Представники МОН на конференції з фінансової грамотності FinLit Forum зазначили, що ідею запровадження нового шкільного предмета підтримав голова Національного банку України Андрій Пишний. Так, за його словами, це є важливим кроком на шляху до розвитку фінансово здорового суспільства.

"Уже незабаром щорічно приблизно 800 тисяч учнів у всій Україні будуть навчатися зважено ухвалювати фінансові рішення, раціонально керувати грошима, заощаджувати, ефективно управляти своїми боргами, уникати шахрайства, ставити фінансові цілі та працювати для їхнього досягнення", – заявив Пишний.

Генеральний директор директорату шкільної освіти МОН Ігор Хворостяний зазначив, що курс дисципліни "Підприємництво та фінансова грамотність" передбачає охоплення та вивчення таких тем, як взаємодія з банками, запуск бізнесу, робота з цінними паперами тощо.

"Фінансова грамотність – це знання та уміння, без яких складно жити в сучасному світі. Ще донедавна цій темі не приділяли належної уваги в школах. З початком реформи "Нова українська школа" ситуація змінюється. Фінансова грамотність є наскрізною лінією в навчанні вже з 1 класу. Діти змалечку в ігровій формі вчаться планувати покупки, рахувати гроші, дізнаються, що їх можна збирати, тобто відкладати покупку на майбутнє", – сказав Хворостяний.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чи навчатимуться українські школярі влітку 2024 року.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ