Кадр з фільму "Дюна: Частина друга"

Якщо вас теж здивували гігантські хробаки: які кіноляпи є у фільмі "Дюна: Частина друга" – думка вченого

Warner Bros.

Науковець висловив захоплення сценами на піщаних дюнах, але є нюанси

Американський астрофізик і відомий популяризатор наукових знань Ніл де Грасс Тайсон поділився своїми думками щодо фільму "Дюна: Частина друга". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

"Дюна" та її продовження, засновані на однойменній серії романів, завоювали серця численних шанувальників, особливо завдяки унікальному світові планети Арракіс.

Тайсон висловив захоплення сценами на піщаних дюнах і, зокрема згадав про черв'яка, який полює під піском, реагуючи на регулярні звукові сигнали. Він зазначив, що в кінотворі персонажі використовують спеціальні пристрої для приваблення цих істот.

Однак, на думку Тайсона, ідея стукати по піску викликає питання, адже пісок не передає звук таким чином. Він наголосив, що пісок може слугувати добрим звукоізолятором, тому ідея передачі звуків через пісок здається недоречною.

"Якщо ви спробуєте постукати по піску, цього ніхто не почує. Тому що це пісок. Якщо вам необхідна акустична ізоляція від навколишнього середовища, заповніть простір навколо себе піском. І вас ніхто не почує", – зазначив він.

Інший момент, який викликав сумніви у вченого, стосується сцен, де фрімени керують Шаї-Хулудом, рухаючись прямо і швидко. Тайсон зауважив, що в реальному світі рух таких істот вимагав би звивистих рухів, схожих на ті, які використовують змії для пересування.

Попри ці зауваження, астрофізик не відкидає можливість того, що піщані черв'яки могли б використовувати альтернативні механізми для руху, враховуючи їх інопланетне походження.

Раніше "Дивогляд" розповідав про фільми режисера Дені Вільнева, автора "Дюни", варті вашої уваги.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ