Випускники

Об'єднання вишів в Україні – що про це кажуть у Міносвіти

Shutterstock

"Кількість вступників щороку зменшується"

Кількість студентів вищих навчальних закладів в Україні скоротилася вдвічі. У зв'язку з цим, у міністерстві освіти та науки розглядають можливість зменшення кількості вишів через їх об'єднання. Детальніше про це розповідає "Дивогляд".

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий відмітив, що процес об'єднання ВНЗ здійснюватимуть в межах процедури модернізації мережі вишів. За його словами у 2009 році в Україні функціонувало близько 350 вищих навчальних закладів, де здобували освіту в середньому по 6,7 тис студентів.

Наразі кількість ВНЗ зменшилася до 300, а середня кількість здобувачів освіти в одному навчальному закладі становить приблизно 3,4 тис осіб.  

"Кількість вступників щороку зменшується і, на жаль, ця тенденція триватиме. Основна причина – депопуляція", – каже Оксен Лісовий.

Міністр розповів, що об'єднання закладів освіти має певні переваги. Зокрема, йдеться про: 

  • більші можливості для розвитку науково-освітнього потенціалу; 
  • доступ до інвестицій програми Світового банку в навчально-науковому й лабораторному обладнанні для цільових потреб інституту чи факультету; 
  • можливість сконцентрувати ресурси на підготовці конкурентоздатних фахівців для конкретної галузі. 

"Заклади, які приєднуються до більших ЗВО, зберігають певний ступінь автономності, трансформуючись в окремі інститути чи факультети. Наукові школи отримують додаткові можливості для розвитку, "не розчиняючись" у виші, до якого приєднуються", – повідомив Оксен Лісовий. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у ВРУ зробили заяву щодо скасування заочної та вечірньої форм навчання у вишах.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ