Букви поблизу чоловіка

У Німеччині обрали антислово 2023 року

Shutterstock

Термін приховує нелюдську практику депортації

У Німеччині обрали "антислово" 2023 року (Unwort), передає "Дивогляд" із посиланням на інституцію Unwortdesjahres.

Журі розглянуло 2301 термінів і 710 запропонованих різних виразів.

За голосуванням "антисловом" минулого року став термін "реміграція". Це іноземне слово, що походить від латинського дієслова remigrare ("мігрувати назад, повертатися").

Комісія інституції розкритикувала вживання цього слова, яке у 2023 році використовували як "військовий термін правого крила, евфемістичний словниковий вираз, який приховує справжні наміри". 

Голова комітету журі Рупрехт Поленц заявив, що термін "реміграція" походить від дослідження міграції та еміграції. Він охоплює різні види повернень і переосмислений таким чином, що приховує нелюдську практику депортації: 

"Нешкідливий термін реміграція використовується етнічними націоналістами, зокрема, з партії "Альтернатива для Німеччини", … щоб приховати справжні наміри: депортацію всіх людей з нібито неправильним кольором шкіри або походженням, навіть якщо вони є громадянами Німеччини", – йдеться у повідомленні джерела.

У Німеччині "антислово" року обирається з 1991 року. До традиційного складу журі входять чотири філологи та журналістка.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що словник "Мислово" оголосив слово 2023 року.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ