Штучний інтелект

Кембриджський словник назвав слово 2023 року

Shutterstock

Сучасні технології схильні до продукування неправдивої інформації

Кембриджський словник назвав слово 2023 року, передає "Дивогляд". 

Упродовж поточного року лексикографи словника додавали до нього нові визначення. Більшість з них були пов'язані зі штучним інтелектом: велика мовна модель (LLM), генеративний штучний інтелект (GenAI) та GPT.

А ось головним словом 2023 року Кембриджський словник визнав термін "галюцинувати". Його використовують також у значенні, коли штучний інтелект оприлюднює недостовірні дані. "Галюцинувати" стало словом року з тієї причини, що сучасна доступна технологія далека від досконалості, оскільки схильна до продукування неправдивої інформації, чим вводить людей в оману.

Сплеск інтересу до цього слова викликаний появою сервісів ChatGPT, Bard, DALL-E і BingAI.

До речі, раніше словник Collins Dictionary визнав головним словом 2023 року термін "Штучний інтелект".

"Революційна мовна модель на основі штучного інтелекту ввірвалася в суспільну свідомість наприкінці 2022 року, вразивши нас своєю здатністю імітувати природну людську мову", – пояснили лексикографи.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені поділилися новими планами щодо оживлення вимерлого шерстистого мамонта.

Дивіться також відео 5 каналу: Студенти вимагають ЗВІЛЬНИТИ ФАРІОН! Як відреагували у виші?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ