Водойма

Яке озеро було найбільшим на нашій планеті – вражаючі факти

Shutterstock

Воно перевершувало об'єм всіх нинішніх озер разом узятих в 10 разів

До Книги рекордів Гіннеса потрапило найбільше озеро, яке коли-небудь було на Землі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFL Science.

Каспійське море нині вважається найбільшим озером на Землі, але вчені розповідають про існування колись набагато більшого озера – Паратетіса, яке тепер офіційно записано в Книзі рекордів Гіннеса. 

Величезна водойма, сформована близько 12 мільйонів років тому, займала площу 2,8 млн кв км, перевищуючи об'єм всіх нинішніх озер разом узятих в 10 разів.

Стародавнє озеро простягалося від східних Альп до Казахстану. Вчені припускають, що його утворення пов'язане з підняттям гірських хребтів, що розділили його від океану. Паратетіс вміщав понад 1,77 млн куб км води, перевищуючи об'єми сучасних озер, а також вчені вважають, що його розміри перевищували габарити нинішнього Середземного моря.

Ця величезна стародавня водойма навряд може вважатися місцем, щоб освіжитися, бо вода в ній трохи солона. Його озера і об'єм коливалися з часом, і воно відновило свою колишню форму, з'єднавшись із Середземним морем.

У цьому місці жило багато тварин, зокрема тюлені, стародавні слони та найменший кит, якого коли-небудь було знайдено.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що родина під час риболовлі знайшла корабель, який затонув у XIX столітті.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ