Прапор Фінляндії

Ще одна країна Євросоюзу пропонуватиме українцям гроші за повернення додому

Shutterstock

Відповідне рішення ухвалив уряд країни

У Фінляндії ухвалили рішення платити біженцям, щоб вони повернулися додому, передає "Дивогляд" із посиланням на МВС країни.

Відповідне рішення ухвалив уряд країни. За попередньою інформацією, сума компенсації за добровільне повернення біженців назад в Україну становитиме 5,3 тис євро.

Відповідний механізм почне працювати вже з 1 січня 2024 року. Водночас, у МВС зазначили, що ця програма поширюється лише на тих біженців, у кого не вийшло отримати притулок у Фінляндії.

"Розмір субсидії на добровільне повернення становитиме 5,3 тисячі євро у випадку, якщо заяву подали протягом 30 днів після повідомлення про перше негативне рішення щодо притулку або відкликання заяви. Якщо заяву подали після 30 днів, розмір гранту знизять до 2 тис євро", – пояснили в Міністерстві.

В Уряді вважають, що таке нововведення стимулюватиме українських біженців швидше покидати країну і відмовлятися від оскарження рішення про надання притулку. Допомогу на добровільне повернення додому можуть виплатити у вигляді фінансів на оплату проїзду та влаштування життя або у вигляді гуманітарної допомоги.

Разом із цим, фінансова підтримка українців не здійснюватиметься, якщо вони вирішать переїхати до іншої країни Євросоюзу або Шенгенської зони.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Фінляндії суд скасував рішення про демонтаж погруддя Леніна у місті Турку.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ