Зима

"Холодний період стає менш інтенсивним": синоптикиня поділилася прогнозом на зиму

Shutterstock

"Буде більше тепла"

Синоптикиня Наталія Птуха поділилася попереднім прогнозом на прийдешню зиму, передає "Дивогляд".

Експертка відмітила, що зимовий сезон 2023-2024 порадує українців приємною тенденцією. Загалом зима буде холодною, місцями морозною. Разом із цим, тепло відчуватиметься часто.

 

"Питання щодо прийдешньої зими зараз скоріше до науковців. Але за їхньою інформацією, наших кліматологів (і не лише наших, а і світових), є глобальна тенденція до того, що ось цей холодний період у нашому регіоні стає менш інтенсивним, менший період дуже морозної погоди. І у відсотковому відношенні, звичайно, більше шансів, що зима буде теплою. Але, звичайно, з кожного правила завжди є винятки", – зазначила Наталія Птуха.

Температура повітря била рекорди попередніх часів упродовж майже всього року. Літо було незвично спекотним. Осінь також радувала українців частими потепліннями до +30°С аж до самого початку листопада.

"У нас був вересень з рекордно високими значеннями температури. Загалом у нас продовжувалося метеорологічне літо в Україні і в багатьох європейських країнах також. І зараз бачимо, що кілька тижнів тому у нас також були температурні рекорди у багатьох областях, навіть на Одещині – +30 і вище градусів було в денні години на вихідних. Тому тенденція зберігається", – відмітила експертка.

Враховуючи цьогорічну тенденцію, фахівці припускають, що прийдешня зима також може виявитися незвично теплою, у порівнянні з попередніми роками:

"І у відсотковому порівнянні науковці кажуть, що є ймовірність, що буде більш тепла зима, порівняно з нормою. Цього абсолютно не виключають", – підсумувала Наталія Птуха.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, коли в Україні відчується похолодання.

Дивіться також відео 5 каналу: Яєць по 17 гривень не буде? Як зміниться процедура закупівель для війська?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ