Дослідження

Археологи знайшли стародавню "Книгу мертвих" – фото

Egyptian Ministry of Tourism and Antiquities

Ця книга включає заклинання, які допомагали померлим у загробному житті

В Єгипті під час розкопок 350-річного кладовища археологи знайшли давньоєгипетську "Книгу мертвих". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Insider.

Відкриття зробили на цвинтарі Туна аль-Гебель, довжина якого становить 13-15 метрів. Це місце заснували приблизно у 1550-1070 роках до нашої ери, коли було Нове царство.

Такі сувої були частиною поховань в Стародавньому Єгипті. "Книга мертвих" включає заклинання, які, як вважалося, допомагали померлим у загробному житті. Їх можна назвати надприродною "страховкою подорожі" після смерті.

Окрім сувоїв, там виявили мумії високопоставлених чиновників, деякі з яких були у багато прикрашених кам'яних саркофагах. Зокрема, серед них згадується мумія Та-де-Іса, дочки первосвященника.

Також археологи знайшли там рідкісні канопи з алебастру. У них зберігали духовно важливі органи під час муміфікації та амулети.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені відтворили обличчя найвідомішої мумії Перу.

Дивіться також відео 5 каналу: Творчість чи глорізація імперської політики? У Запоріжжі вирішують долю пам'ятника композитору Глінці

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ