Лікарі

Вчені створили "штучне сонце" – деталі дослідження

Shutterstock

Це відбулося на технологічному комплексі, вартість якого становить близько $435 млн

Вчені з японського Національного інституту квантових наук і технологій стверджують, що вони змогли сформувати "плазму", яка має ключову роль у реакціях ядерного синтезу. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на NHK.

Фахівці сформували "плазму" на великомасштабній установці з ядерного синтезу JT-60SA у префектурі Ібаракі. Цей технологічний комплекс, який Японія побудувала спільно з ЄС, вартує близько $435 млн.

Для досягнення ядерного синтезу "плазма" повинна мати температуру вище 100 млн градусів за Цельсієм, а ядра стикаються зі швидкістю 1000 км/сек. За словами науковців, наразі можливе створення температури "плазми" у 10 млн градусів.

Вони планують за 5 років здобути технологію, яка потрібна, щоб підтримувати "плазму" за температури 100 млн градусів за Цельсієм протягом 100 секунд.

Відомо, що всередині ядра Сонця відбувається процес ядерного синтезу. Якщо його створити штучними методами, то людство зможе отримати джерело енергії наступного покоління, яке не спричинятиме викиди вуглекислого газу та радіоактивних відходів високого рівня.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що астрономи зафіксували у космосі таємниче світіння.

Дивіться також відео 5 каналу: ЗА УКРАЇНУ – 7 з 10 людей у світі! Приголомшлива підтримка!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ