Жаба

Що роблять самки жаб, щоб уникнути сексу – моторошна відповідь вчених

Shutterstock

Дослідники спостерігали за тим, як спарюються звичайні жаби, поміщаючи до коробки одного самця та двох самок

Вчені з Музею природної історії Берліна у рамках нового дослідження встановили, що самки жаб задля уникнення сексу можуть інсценувати свою смерть. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на New York Post.

Раніше було прийнято вважати, що жаба не здатна відображати небажану увагу самців у формі залякування, переслідування і навіть примусу до сексу. Це потенційно могло б стати причиною фізичної прихильності самців жаб до самок, яка називається амплексингом.

Через таку шлюбну поведінку самки жаб можуть померти. Однак нещодавно науковці виявили, що самки мають свого роду тактику втечі.

Дослідники спостерігали за тим, як спарюються звичайні жаби, поміщаючи в коробку одного самця та двох самок. Із 54 самок 33% прикинулися мертвими.

Подібні методи зазвичай використовуються для виживання. Наприклад, завдяки цьому можна уникнути нападу хижаків, але до цього було відомо, що так себе поводять лише членистоногі чи інші амфібії.

Переважно тонічна нерухомість доповнювалася обертанням тіла (83% спроб) та вокалізацією рохкання та писку або "криками визволення" (48%). Цікаво, що дрібніші жаби зазвичай користувалися всіма трьома маневрами, що могло бути обумовлено підвищеним стресом через відсутність досвіду спарювання. Вчені припускають, що жаби успішніші майстри "втечі", ніж амфібії більших розмірів.

Загалом 25 самкам жаб вдалося уникнути сексу. У майбутньому вчені хочуть збільшити масштаби досліджень, залучивши більше тварин.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як вчені відкрили, що не лише люди користуються іменами одне для одного.

Дивіться також відео 5 каналу: БУМЕРАНГ БАНДЕРИ || #Дайджест російської ганьби 00:00 Тривога! Потоп на росії!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ