Землетрус

Землетрус із території Словаччини відчули на Закарпатті та у Львові – відео

Shutterstock

Експерти ДСНС перевіряють можливі ушкодження інфраструктури та житлових секторів

На території Словаччини стався землетрус. Підземні поштовхи могли відчути у деяких областях західної України, передає "Дивогляд" із посиланням на ВВС.

Землетрус зафіксували о 21:23 годині 10 жовтня у Словаччині неподалік українського кордону. Епіцентром землетрусу стало село Нова Келча біля Кошіце. Відстань до кордону України складає 60 кілометрів.

Підземні поштовхи мали силу 4,5 бала за шкалою Ріхтера. В Інституті геофізики ім. С.І. Суботіна НАН України оцінили його силу у 5 балів.

У головному центрі спеціального контролю, який відстежує землетруси, розповіли, що джерело землетрусу в Словаччині розміщене на глибині 10 км. За класифікацією землетрусів він відноситься до сильно помірних.

Підземні поштовхи відчули на Закарпатті та у Львові. Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита повідомив, що землетрус відчули майже по всьому регіону. Десятки місцевих жителів зателефонували до ДСНС і повідомили про підземні поштовхи. Наразі працівники служби перевіряють можливі ушкодження інфраструктури та житлових секторів.

"За оперативною інформацією екстрених служб та згідно з доповідями чергових, усі об'єкти критичної інфраструктури без ушкоджень, працюють у штатному режимі", – додав Віктор Микита. 

Також про масові повідомлення від містян про підземні поштовхи заявив місцевий голова Львова Андрій Садовий. Однак, ці поштовхи були менш відчутними, ніж у Закарпатті.

Схожий землетрус на заході України зафіксували у вересні 2021 року, але сила поштовхів була дещо меншою. Тоді поштовхи зареєстрували неподалік міста Чортків на Тернопільщині. Магнітуда землетрусу складала 4,4.

Дивіться також відео 5 каналу за темою:

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що в Афганістані стався потужний землетрус, в результаті якого загинули понад 2,4 тис людей.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.
ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ