Глобальна катастрофа

На Землі може відбутися масове вимирання через глобальне потепління – прогнози експертів

Shutterstock

"Земля стане настільки гарячою, що буде непридатною для життя"

У світі відбуваються кліматичні зміни. Експерти прогнозують екстремальне глобальне потепління, яке може спричинити вимирання всього живого, передає "Дивогляд" із посиланням на Sky News.

Науковці протестували різні кліматичні моделі та припустили, що температура повітря може піднятися до +70°С. У таких умовах Земля може втратити воду та різну рослинність.

В атмосфері Землі відбудеться збільшення СО2, що призведе до підвищення температури у більшій частині планети. Рівень CO2 може зрости з приблизно 400 частин на мільйон (ppm) сьогодні до понад 600 ppm на період формування суперконтиненту Pangea Ultima. При цьому такий прогноз імовірний, якщо на землі перестануть спалювати викопне паливо. У протилежному випадку такий прогноз реалізується значно швидше.

"Рівень вуглекислого газу може удвічі перевищувати поточний рівень. Очікується, що сонце буде випромінювати приблизно на 2,5% більше радіації, а суперконтинент, який буде розташований в основному в спекотних і вологих тропіках, може зіткнутися з температурами від 40 до 70 градусів", – зауважив доктор Франсворт. 

Що буде з живими істотами?

За результатами комп'ютерного кліматичного моделювання, наша планета нагріється до того, що багато живих істот не зможуть існувати у таких умовах. Усі континенти перетворяться на суцільний, сухий і непридатний для життя суперконтинент під назвою Pangea Ultima.

У результаті такого глобального потепління може відбутися вимирання тварин (здебільшого ссавців) та людей.

"Земля стане настільки гарячою, що лише від 8% до 16% прогнозованого суперконтиненту стане придатним для життя. Ссавці, включно з людьми, краще пристосовані до життя в холоді і гірше переносять сильну спеку", – наголошують дослідники. 

"Широко поширена температура від 40 до 50 градусів за Цельсієм і навіть сильніші екстремальні добові показники, що поєднуються з високим рівнем вологості, зрештою вирішать нашу долю. Люди, як і багато інших видів, вимруть через нездатність віддавати це тепло через піт, охолоджуючи свої тіла", – зазначив провідний автор дослідження – доктор Олександр Фарнсворт з Брістольського університету.

За прогнозами експертів, масове вимирання може відбутися вже за 250 млн років.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені знайшли спосіб захистити Землю від катастрофічного нагрівання.

Дивіться також відео 5 каналу: "Вигідне владі обмеження свободи слова": Мирослава Гонгадзе про Марафон "єдині новини"

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ