Планета Земля

Учені розповіли, як утворився восьмий континент на Землі

Pixels

Материк майже повністю занурений під воду

Світові науковці переконалися в існуванні восьмого континенту нашої планети, який майже повністю занурений під воду. Як саме утворився цей континент, розповідає "Дивогляд" із посиланням на Iflscience.

Восьмий континент на Землі був утворений в результаті відділення від суперконтиненту Годвана. Близько 23 млн років тому і через 60 млн років після відриву від Годвани, материк повністю занурився під воду.

Більша частина материка Зеландія на 94% знаходиться під водою. На поверхні залишаються Нова Зеландія, Нова Каледонія та кілька інших невеликих островів. Геологи провели дослідження і встановили, що в усіх цих континентів набагато більше спільних рис, ніж вважалося.

"Ми багато чого не знаємо про загублений континент, але знаємо, що там кора тонша, ніж кора більшості континентів, але товстіша, ніж океанічна кора. Ми також знаємо, що він утворився під час розпаду Гондвани, коли земна кора стоншилася і розтягнулася", – розповіли вчені.

Що саме стало причиною стоншення кори тривалий час залишалося невідомо. Нещодавно експерти спробували встановити це і провели аналіз зразків із Зеландії та дослідили магнітні аномалії.

Так, учені прийшли до висновку, що Зеландія була першим континентом на Землі. Стоншення земної кори материка почалося 80 млн років тому через розтягування її у різні боки.

І хоча сьогодні більша частина Зеландії занурена під воду, раніше її населяли різні тварини та рослини. Певні географічні зміни на континенті дають розуміння того, як розвивався рослинний і тваринний світ у південній частині Тихого океану.

"Звичайно, види тварин і рослин пережили розпад Гондвани, і цей мегаконтинент став Південною Америкою, Африкою, Аравією, Мадагаскаром, Індією, Австралією та Антарктидою. Тепер, коли ми знаємо, що Зеландія виникла в результаті розпаду, це багато що пояснює", – відзначили дослідники.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що під поверхнею Землі знайшли дно океану.

Дивіться також відео 5 каналу: "Вигідне владі обмеження свободи слова": Мирослава Гонгадзе про Марафон "єдині новини"

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ